Świeta, tradycje, zwyczaje • Andrzejki - Magia wróżb
  Andrzejki - magiczny wieczór wróżb matrymonialnych. Andrzejki przypadają na noc z 29 na 30 listopada, w wigilię św.Andrzeja. Według dawnych wierzeń ta noc miała moc magiczną, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Nie ma pewności, dlaczego tę właśnie noc uznano za najlepszą dla wróżb matrymonialnych, może wpływ na to miała pora roku? Może dlatego, że jesienią rozpoczynała się na wsi pora kojarzenia małżeństw, a młodzi niepewni swojej przyszłości radzi byli ją poznać? Historia, tradycja i zwyczaje andrzejkowej nocy. Lanie wosku i inne wróżby andrzejkowe, opisy i symbolika.
  http://www.andrzejki.swieta.biz
  Zgłoś nie działający link/spam


 • Walentynki - Dzień Zakochanych
  Walentynki - Dzień Zakochanych. Święto wszystkich zakochanych i kochających. Obchodzi się je 14 lutego w dniu świętego Walentego. Święto wywodzi się z kultury anglosaskiej, ma ponad pięciowiekową tradycję, a święty Walenty patronuje mu od około XV wieku. Dlaczego w tym dniu, a patrona chorych na epilepsję i choroby umysłowe obrano także patronem zakochanych? Historia, tradycja, zwyczaje, wróżby święta miłości. Walentynki na świecie i w Polsce.
  http://www.walentynki.swieta.biz
  Zgłoś nie działający link/spam


 • Katarzynki - Kawalerskie wróżby
  Katarzynki - zapomniana tradycja kawalerskich przepowiedni i wróżb matrymonialnych. Katarzynki bchodzono w noc z 24 na 25 listopada, w wigilię św.Katarzyny, uznawanej między innymi za patronkę kawalerów troszczącą się o ich udany związek małżeński. Historia, tradycja, zwyczaje i wróżby katarzynkowe.
  http://www.katarzynki.swieta.biz/
  Zgłoś nie działający link/spam


 • Noc Świętojańska - Noc Kupały
  Noc Świętojańska - wielkie misterium ognia i wody, prasłowiańskie święto miłości, magiczna noc czaru i jedności, harmonii i równowagi, jedno z najradośniejszych słowiańskich świąt. Geneza i tradycje Nocy Kupły, zwyczaj płonących ognisk, nocnych kąpieli i wody kwitnącej wiankami.
  http://www.nocswietojanska.swieta.biz
  Zgłoś nie działający link/spam


 • Noc Świętojańska - Noc Kupały
  Noc Świętojańska - wielkie misterium ognia i wody, prasłowiańskie święto miłości, magiczna noc czaru i jedności, harmonii i równowagi. Najbarwniejsze i najradosniejsze ze świąt. Geneza i tradycje Nocy Kupły, zwyczaj płonących ognisk, nocnych kąpieli i wody kwitnącej wiankami.
  http://www.nocswietojanska.swieta.biz/
  Zgłoś nie działający link/spam
Menu
Dodaj stronę

Dodaj podkategorie


Jak dodać wpis

Regulamin

KontaktNa skróty
List Motywacyjny Matematyka Nauka Hiszpania Hobby Hotel SPA Choroby skóry Ciąża Cukrzyca

Inne
Ile masz lat, jeśli urodziłeś się w 1928 roku?. Ile miałbyś lat, gdybyś urodził się w 2000 roku?
Profesjonalna wycena diamentów. Profesjonalna wycena diamentów (620)
https://herbcio.pl. Zioła na trawienie
Zioła na zaparcia. Jakie środki na zaparcia?
Haft. Profesjonalne hafciarstwo, Haft (881) , hafty na odzieży i nie tylko. Nadruki reklamowe itp.
https://dania-polska.pl. https://dania-polska.pl (799)


Oprogramowanie UrbiCMS 2007